top of page
Kas ir arstnieciskā masāža?

Ārstnieciskā masāža ir efektīva ārstēšanās metode daudzu slimību profilaksē, tā iedarbojas uz daudzām organisma sistēmām atsevišķi, kā arī uz visu ķermeni kopumā. Ārstnieciskā masāža ir manuālās terapijas metode, un tās mērķis ir samazināt sāpes un veicināt locītavu funkciju saglabāšanu, samazinot muskuļu sasprindzinājumu un spazmas, uzlabot asinsriti un limfas atteci un veicināt garīgo relaksāciju. Masāža var arī veicināt pozitīvu rezultātu pacientam ar hroniskam sāpēm, kā arī veicina atjaunošanos pēc traumām vai operācijām un uzlabotu ķermeņa funkcijas. Ir pieejamas plašas variācijas masāžas veidos: klasiska muskuļu masāža (zviedru masāža), dziļo audu masāža un šiacu masāža.

Cik ilgi notiek ārstēšanās?

Masāžas ilgums var atšķirties, bet parasti tas ilgst no 30 minūtēm līdz vienai stundai vai vairāk, atkarībā no pacienta vajadzībām un ārstēšanas plāna.

Ar ko atšķiras ārstnieciskā masāža no SPA masāžas?

Ārstnieciskās masāžas speciālists ir ārstniecības persona ar profesionālo medicīnisko izglītību un specializāciju masāžā, kurš strādā veselības aprūpes iestādēs, patstāvīgi veicot ārstniecisko masāžu profilaktiski, dažādu slimību ārstēšanā un rehabilitācijā.

1. **Medicīniskie mērķi:** Ārstnieciskā masāža tiek veikta ar konkrētiem medicīniskiem mērķiem, piemēram, sāpju mazināšanai, muskuļu saspringuma samazināšanai, uzlabotai asinsritē, atjaunošanās pēc traumām vai operācijām, vai citiem veselības problēmu risināšanas nolūkiem.

2. **Īpašas masāžas tehnikas:** Ārstnieciskajā masāžā tiek izmantotas specifiskas masāžas tehnikas, kas mērķtiecīgi iedarbojas uz konkrētām ķermeņa daļām vai muskuļu grupām, lai ārstētu noteiktas disfunkcijas.

3. **Apmācība un sertifikācija:** Ārstniecisko masāžu veic speciālisti ar specifisku apmācību un sertifikāciju, kuriem ir padziļinātas zināšanas par anatomiju, muskuļu un locītavu funkcionēšanu, un kuri saprot, kā ārstnieciski iejaukties. 

4. **Ārstēšanas plāns:** Ārstnieciskā masāža parasti ietver ārstēšanas plānu, kurā noteikts, cik ilgi un cik bieži pacients saņems masāžas procedūras, lai sasniegtu konkrētos mērķus. 

5. **Pacienta stāvokļa novērtēšana:** Ārstnieciskā masāža parasti sākas ar pacienta stāvokļa novērtēšanu, kurā terapeits izvērtē sāpes, muskuļu saspringumu, kustības ierobežojumus un citas problēmas, lai izveidotu personalizētu ārstēšanas plānu.Ārstnieciskā masāža ir vērsta uz konkrētu ārstēšanu un uzlabošanu, izmantojot pielāgotas masāžas tehnikas.

SPA masāža - Persona, kuram nav medicīniskas izglītības, bet ir SPA kursi.
SPA masāža bieži tiek veikta, lai relaksētu pacientu vai uzlabotu viņu vispārējo labsajūtu. SPA masāžā bieži vien tiek piedāvātas vienreizējas relaksējošas sesijas
.

Kad ir nepieciešama ārstnieciskā masāža?

Ārstnieciskā masāža ir piemērota cilvēkiem ar muskuļu sāpēm, locītavu problēmām, stresu vai muskuļu saspringumu, kā arī tiem, kuri vēlas uzlabot savu ķermeņa veselību un labsajūtu.

Kad ārtsnieciskā masāža nav ieteicama ?

Masāža nav ieteicama noteiktās medicīniskās situācijās, piemēram, pie infekciju saslimšanām, paaugstinātas ķermeņa tempratūras, ādas bojājumi un iekaisumi apstrādes vietā u.c. vispārējas kontrindikācijas.

bottom of page